دکتر ابراهیم عماد، سایت علمی اموزشی و کاربردی نگرشی نو به توسعه پایدار
ابراهیم عماد، شهرمن قوچان
شهرمن قوچان، مطالب علمی کاربردی برای
توسعه حقوقی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، اداری و اجرائی پایدار آن


حقوقی اقتصادی


دادستان عمومی و انقلاب قوچان: کارخانه دوچرخه‌سازی قوچان فعال نشده است


دادستان عمومی و انقلاب قوچان:

در حاشیه بازدید از کارخانه آساک دوچرخ به‌ همراه جمعی از مسؤولین انتظامی و مدیران دستگاه‌های اجرایی متوجه شده که کارگران به‌کارگیری شده در این کارخانه فاقد تعهدات لازم بوده و وضعیت حقوقی و بیمه‌ای آنها مبهم است و برخی به دنبال سوءاستفاده از وضعیت اقتصادی حاکم در این واحد تولیدی هستند.

یادآوری این نکته ضروریست که قشر عظیمی از جامعه کارگری این شهرستان که بیکار شده‌اند، دارای نارضایتی اجتماعی هستند، وکیل این کارخانه موظف بود، پیش از راه‌اندازی حتی یک واحد، قرارداد معین با کارگران بسته و میزان حقوق و بیمه آنها را مشخص کند، چون قرار نیست، دوباره قشر جدید بیکاری وارد جامعه شده و اتفاقات جدیدی رخ بدهد.

ضمن تأکید بر این موضوع که این کارخانه راه نیفتاده و فقط خط مونتاژ با چند کارگر بدون تخصص‌های لازم در حال کار است، شخصی خودسرانه یک واحد را راه‌اندازی می‌کند و مدعی می‌شود، کارخانه راه افتاده درصورتی‌که حتی کارگران قدیمی کارخانه نیز از این موضوع اطلاع ندارند.

مدیرعامل کارخانه دوچرخه‌سازی قوچان هنوز به‌تعهداتش عمل‌نکرده است.

مدیرعامل این واحد تولیدی در آخرین بازدید مسؤولان قوچان تعهداتی را به‌صورت قانونی داده بود، یکی از این تعهدات استفاده از نیروهای متخصص و حضور مدیر اجرایی با تأیید مسؤولین قوچان بود که متأسفانه هنوز به این تعهد عمل نشده است و ادعای راه‌اندازی کارخانه می‌شود.

اگر قرار است، این کارخانه راه بیفتد، نباید دنبال منفعت‌های شخصی بود و دستگاه قضایی با این‌گونه از اقدامات تعارف و شوخی ندارد، درجایی که کمک و حمایتی از تولید نمی‌شود، برخی مدعی حمایت و راه‌اندازی هستند تا از این طریق مردم را فریب بدهند.

دستگاه قضایی به‌صورت جدی این روند را پیگیری می‌کند و اگر افرادی با فریب کارگرها به‌دنبال واردکردن لطمه به امنیت شهرستان هستند، بدانند که باید پاسخ‌گوی دروغ‌گویی‌های خود باشند.

مونتاژ موقتاً تعطیل می‌شود تا وضعیت حقوقی و قراردادی کارگران جدید به‌کارگیری شده مشخص شود و مدیرعامل نیز نسبت به تعهدات حقوقی خود مبنی بر به‌کارگیری نیروهای متخصص و مدیر اجرایی مورد تأیید مسؤولان شهرستان اقدام سریع کند.

چگونه می‌شود، مدیرعامل کارخانه‌ای به این وسعت حضور نداشته و ادعای راه‌اندازی صورت بگیرد، درصورتی‌که باید مدیرعامل شخصاً حضور پیداکرده و نظارت بر کارها انجام بدهد.

منبع : خراسان رضوی
چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷
مطالب مرتبط :


» ویدئو در باره بحران اقتصادی آساک دوچرخ

» سایت آساک دوچرخ


قوچان ویدئوی آساک دوچرخبازگشت به صفحه اصلی حقوقی اقتصادی سایت «شهر من قوچان»