حق بنیادین توسعه پایدار، حقوق بین الملل توسعه پایدار و حقوق اقتصاد بین الملل و توسعه


Ebrahim EMAD
Ebrahim EMAD

PJ

PJ

scientific-sites_17-DEID-fa.png

 

دیوان محاسبات کشور و نقش آن در توسعه کشور

dr-rahmanifazli.jpg

دكتر رحماني فضلي

رئيس كل ديوان محاسبات كشور

 

 

درسايه الطاف الهي ، تمام تلاش بنده و همكارانم در ديوان محاسبات كشور بر اقدام خالصانه ، مطلوب، مؤثّر و منطبق با قانون معطوف بوده و اميد آن دارد اقدامات مذكور سبب بركات و آثار مثبتي براي نظام مقدّس جمهوري اسلامي ايران شود. بديهي است در مسير انجام وظايف، مصون از خطا و اشتباه نبوده‌ايم و رجاء واثق دارد مغفرت خداوند منّان شامل حالمان شود. 

 

امروزه يكي از ويژگي‌هاي اداره مطلوب كشورها، اجراء و تحقق قوانين در جهت توسعه كشور و بكارگيري بهينه منابع مالي براي تامين نيازهاي اولويت دار همراه با نظارت كامل و دقيق مي باشد.

بر اساس اصول (۵۴) و (۵۵) قانون اساسي ، ديوان محاسبات بعنوان بازوي نظارتي مجلس شوراي اسلامي و تنها نهاد نظارتي در حوزه مالي كشور داراي كاركردهاي منحصر به فرد و عهده‌‌دار مسئوليّت سنگين و مهم پاسداري از بيت المال و تهيّه و ارائه گزارش تفريغ بودجه و همچنين رسيدگي و صدور رأي نسبت به تخلّفات مالي در حوزه دستگاه‌هاي اجرايي است.

اعتقاد بنده و همكارانم بر اين است كه ديوان مي تواند با تكيه بر تجربه يك قرن فعّاليّت ، بسترهاي موجود و ايجاد زمينه‌هاي لازم ،‌ نقش مؤثّر خود را در توسعه كشور و بالندگي نظام مقدّس جمهوري اسلامي ايران و نيل به اهداف سند چشم‌انداز در افق ۱۴۰۴ ايفاء نمايد.

۱۳۹۱/۰۴/۱۱

منبع : سایت دیوان محاسبات کشور

دریافت متن کامل

 Ebrahim EMAD