حق بنیادین توسعه پایدار، حقوق بین الملل توسعه پایدار و حقوق اقتصاد بین الملل و توسعه


Ebrahim EMAD
REO - OER


Azizian
EMAD Site > l'OER et son développement économique

بهبود فضاي كسب و كار و توسعه اقتصادي


oer-mehdi-azizian.jpg

مهندس مهدی عزیزیان

رئيس هيات مديره و مديرعامل

 سازمان اقتصادي رضويبراي بهبود فضاي كسب و كار و توسعه اقتصادي بايستي به توسعه صنعتي به عنوان اولويتي تاثيرگذار نگريست.


نامگذاري اين سالها به نام هاي :

·         همت مضاعف و كار مضاعف،

·         جهاد اقتصادي

·         و توليد ملي و حمايت از كار و سرمايه ايراني

توسط مقام معظم رهبري نشاندهنده نگاه بلند و توجه ايشان به موضوع صنعت و اقتصاد است كه جاي تقدير و خوشحالي بسيار دارد.

امروز حل مشكلات صنعتي همكاري و همفكري همه اجزاء خانواده صنعت اعم از سياست گذاران و مسئولان، جامعه دانشگاهي، كارآفرينان و بخش خصوصي را در پيوندي نزديك مي‌طلبد.

سازمان اقتصادی رضوی با درک به موقع و درست شرایط فعلی و وضعیت اقتصادی کشور، تلاشي جهاد گونه را با انجام صحيح وظايف و مسئوليت‌هاي محوله در زمينه بهبود روش‌ها، عملکرد بهینه، تولید بیشتر، اقتصادی پویاتر و کسب نتایج مطلوب‌تر آغاز کرده و با پیگیری تا رسیدن به نتیجه در تمام کارها و پروژه‌ها ادامه خواهد داد.

سازمان اقتصادی رضوی، به عنوان بزرگترین هلدینگ اقتصادی در شرق کشور همواره با بررسی شرايط و پيچيدگي عوامل مؤثر بر فعاليت هاي اقتصادي، در پي طراحي و تدوين برنامه‌هاي راهبردي براي دستيابي به اهداف مطلوب سازمان بوده است.

البته مشکلات تولید در این برهه زمانی بسیار زیاد و همکاری بخش دولتی نیز ناچیز و بدون مسئولیت، تولید و کارفرینان را رها نموده است و هیچگونه حمایتی صورت نمی گیرد بدیهی است با این روند و آسیب های جدی چیزی از تولید و صنعت باقی نخواهد ماند و سازمان اقتصادی هم با همه تلاشها از این رویکرد مصون نمانده و نخواهد ماند .

برنامه دوم پنج ساله استراتژیک این سازمان نقشه جامع فعاليت‌هاي ما در سال توليد ملي و حمايت از كار و سرمايه ايراني است.

با توجه به اهداف و آرمان های سازمان اقتصادی رضوی، حداکثر سازی ارزش دارائی های موجود و انتخاب بهینه سبد دارائی در حوزه های جدید کسب و کار به عنوان هدف بنیادین در سال جاري دنبال خواهد شد.

تحقيق و نوآوري، ارائه آموزش هاي تخصصي، اشتغال زايي، عضويت در مجامع و تشكلها، دريافت گواهينامه هاي كيفي، زيست محيطي و مديريتي،افزايش ميزان رشد توليد نسبت به سال گذشته و استفاده از نيروهاي كيفي تحصيل كرده از ديگر اولويت‌هاي سازمان اقتصادی رضوی است.

كيفيت هدف اصلي سازمان اقتصادي رضوي

بنا به تاكيد توليت عظماي آستان قدس رضوي، توقعات مردم و ارادتمندان به ساحت امام هشتم(ع) از آستان قدس رضوي و محصولات و توليدات اين نهاد مقدس بالاست و بايستي محصوات توليدي در شركت‌ها و موسسات مختلف اين مجموعه از كيفيت و كميت عالي برخوردار باشد.

با توجه به اینکه همه اقشار مردم از محصولات توليدي سازمان اقتصادی رضوی به عنوان تيمن و تبرك استفاده مي‌كنند، اين عامل باعث خواهد شد كه مسئولان، متخصصان ،كارشناسان و كاركنان واحدهاي مختلف توليدي در بخش‌هاي گوناگون اقتصادي سازمان بيش از پيش در ارائه محصولات با كيفيت عالي و مناسب تلاش نمايند.

منبع : سایت سازمان اقتصادی رضوی

-------------------------------------------

ابراهیم عماد :

لینک نوشتاری مرتبط با موضوع


ویدئو : آستان قدس رضوی و جایگاه آن در نظام اقتصادی جمهوری اسلامی ایران وسیاستهای کلی مقام معظم رهبری


-------------------------------------------


تولید ملی و استقلال اقتصادی 1391

جهاد اقتصادی 1390

همت مضاعف و کار مضاعف 1389

برگشت به صفحه قبلی